Atrakcje turystyczne Tajlandii

Khao Ping Khan

Tajlandia to spotkanie z unikalną przyrodą, a także z wielowiekową kulturą, historią, przeplatającą się z tutejszą religią. Jest tu tyle atrakcji, że nie sposób zobaczyć wszystko w ciągu tygodnia. Warto jednak na swojej mapie podróży uwzględnić takie miejsce, jak wyspa Phuket i znajdujące się w pobliżu zatoki Phang Nga.

Wyspa Phuket

Wyspa Phuket

To, co jest tutaj najbardziej urokliwe, nie znajduje się na typowym lądzie. Są to bowiem skalne garby, jakie wyłaniają się niczym wielki wieloryb z lazurowej wody. Zatoka ta jest położona u wybrzeży Morza Andamańskiego. Można zarówno wybrać się w rejs, by dokładnie przyjrzeć się tutejszym tworom skalnym, jak również wylegiwać się na spokojnym brzegu, gdzie do brzegu dopływają łagodne fale.

Wapienne skały, jakie zobaczymy z lądu, są pełne różnych tajemnych przejść w postaci tuneli i jaskiń. Trudno zapomnieć wyprawę w ich głąb, toteż będzie to naprawdę przygoda życia. W dodatku są to miejsca historyczne, ponieważ znajdują się na niektórych klifach starożytne malowidła naskalne, jakie znajdziemy na wyspie Khao Khian. Jaskinie są główną atrakcją wyspy Ko Phang, a w Khao Ping Khan nakręcono kilka scen do filmu o Jamesie Bondzie.

Khao Ping Khan

Khao Ping Khan

Sama zatoka ma nam bardzo wiele do zaoferowania, a jest to zaledwie przedsmak wszystkich atrakcji. Jeśli będziemy chcieli zobaczyć je wszystkie, warto wybrać się do Bangkoku. Znajduje się w nim wyjątkowy Park, przedstawiający wszystkie najważniejsze tajlandzkie miejsca w pomniejszeniu. Jest tu co zwiedzać, bo to powierzchnia aż trzystu dwudziestu akrów.