Białe Klify wyspy Zakinthos

Istnieje bardzo wiele miejsc wartych odwiedzenia, podczas zwiedzania Grecji, ponieważ kraj ten jest nie tylko bogaty w historie, ale również posiada niezwykle piękne krajobrazy, które potrafią zachwycić niejednego człowieka na tej ziemi. Grecja posiada takich miejsc niezwykle wiele i jednym z nich są wyspa Zakinthos, która należy do jednych z najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów.

Ta niezwykle modna wyspa i bardzo atrakcyjna grecka wyspa jest położona w pobliżu półwyspu Peloponez i od lat zachwyca wszystkich turystów swoim pięknem. Znakiem szczególnym tej pięknej wyspy są białe, majestatyczne klify, które opadają ku turkusowej wodzie. Widoki na tej wyspie są tyle nieprawdopodobnie piękne, że wyspa ta jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejsc przez nowożeńców, którzy wybrali sobie to miejsce na swój wyjazd. Jednak Zakinthos nie może się pochwalić zbyt duża ilością zabytków, ponieważ większość z nich została zniszczona podczas trzęsienia ziemi, które było w 1953 roku. Ukształtowanie terenu tej wyspy jest bardzo zróżnicowane. Wschodzenie wybrzeże to przede wszystkim plaże, bardzo łagodnie położone i ukryte.

Natomiast zachodnia część wyspy jest dużo bardziej dzika, wypełniona urwiskami, niezwykłą zielenią i widokami wręcz zapierającymi dech w piersiach. Wyspa ta słynie z bardzo pięknych widoków, jednak to oglądanie ich i zwiedzenia to nie wszystko co może nas spotkać podczas pobytu na tej wyspie. Wyspa ta również jest niezwykle przyjazna dla ludzi lubiących świetną zabawę, ponieważ można tam wybrać się do wielu miejsc, które z tego słyną. Na przykład Argassi – jest to jedna z najpopularniejszych rozrywkowych miejscowości na wyspie.

Rezerwacje: www.empiktravel.pl/wycieczki/hotel-sunny-garden,-86472