Co warto zobaczyć na Sri Lance

Plaża Unawatuna na Sri Lance

Sri Lanka to bardzo ciekawy kraj, bo z jednej strony otacza nas przyroda, parki i dzikie zwierzęta, a z drugiej mamy cały czas styczność z historią i różnymi grupami etnicznymi. Warto zacząć od relaksu, a ten znajdziemy na jednej z najpiękniejszych tutejszych plaż, znajdującą się w Mirissie.

Poza samym wylegiwaniem się na piasku, można poobserwować wieloryby. Inne ciekawe plaże, na jakich warto się zatrzymać, to na przykład Tangalli i Arugam, idealne miejsca do surfowania. Jeśli będziemy chcieli zobaczyć rafy koralowe, warto obrać kierunek na Uppuveli lub Nilaveli.

Plaża Tangalli

Plaża Tangalli

Wybierając się zaś na wycieczkę na Sri Lankę z całą rodziną, najlepszą dla nas plażą może być Bentoty, ewentualnie Unawatuny.

Plaża Unawatuna na Sri Lance

Plaża Unawatuna na Sri Lance

Sri Lanka to państwo wielokulturowe, co wyraźnie widać na przykładzie miast, w jakich istnieją obok siebie świątynie trzech różnych religii. Najważniejszą dla buddystów jest Świątynia Zęba Buddy. To właśnie do tego miejsca rokrocznie odbywają się pielgrzymki. Warto tutaj przyjechać szczególnie wtedy, gdy obchodzone jest święto Esala Perahera, trwające dziesięć dni. Towarzyszą mu tańce, śpiewy, parady, w jakich uczestniczą również zwierzęta, w tym najważniejsze słoń. Na jego grzbiecie wieziona jest relikwia.

Świątynia Zęba Buddy

Świątynia Zęba Buddy

Mnisi zamieszkują te tereny od dwudziestu dwóch wieków. Jest to miejsce, gdzie można szukać wewnętrznej równowagi, jak również zobaczyć wiele posągów buddy, których jest tutaj sto pięćdziesiąt. Teren z pięcioma świątyniami znajduje się na liście UNESCO.

Do ciekawszych miejsc można zaliczyć też stanowisko archeologiczne w Sirgiji. Możemy tu zobaczyć ruiny pałacu i twierdzy wzniesionych przez starożytnego króla Kassapę.