Co warto zobaczyć w Malezji

Dom klanowy Khoo

Będąc w Malezji warto przede wszystkim odwiedzić stolicę, czyli Kuala Lumpur. Jest tu wiele atrakcji, w tym jedne z najwyższych budynków na świecie Petronas Towers. W środku zaś znajduje się największy w kraju dom handlowy – Suria KLCC.

Inne miejsca, jakie trzeba zobaczyć w stolicy, to dzielnice: chińska China Town i biznesowa Golden Triangle. Będąc w stolicy, warto wybrać się stąd na plantację herbaty w Cameron Highlands. Wzgórza całkowicie usiane polami herbacianymi robią ogromne wrażenie, toteż pomimo tego, że podróż z Kuala Lumpur jest dość długa i męcząca, ten widok sprawia, że zupełnie się o tym zapomina.

Cameron Highlands

Cameron Highlands

Innym miastem, jakie warto odwiedzić, jest Penang, George Town. Jeśli spodziewamy się tutaj wielkiej metropolii, to raczej się rozczarujemy, jednak nie aż tak bardzo by nie cieszyć się z bardziej kameralnego charakteru tego miejsca. Dominują tu sklepy i restauracje, więc życie toczy się tutaj głównie poza domem, panuje luźna atmosfera. Najbardziej zachwala się tutejsze jedzenie, toteż będąc na miejscu, warto spróbować. Największą atrakcją w mieście jest zaś dom klanowy Khoo, w jakim możemy zobaczyć, jak wyglądała Azja wieki temu.

Dom klanowy Khoo

Dom klanowy Khoo

Jeśli będziemy chcieli zobaczyć orangutany, warto wybrać się do Sarawak, gdzie znajduje się Park Narodowy Bako, a także Orangutan Center, gdzie na sto procent zobaczymy te wspaniałe małpki. Swój klimat ma również miasto Sibu, gdzie warto zatrzymać się przed chińską świątynią pagoda. Malowniczo prezentuje się tutaj również wioska utworzona na wodzie.

Park Narodowy Bako

Park Narodowy Bako