Co warto zobaczyć w Tajlandii

Ruiny Sukhothai

Tajlandia to przede wszystkim przyroda i dzika natura, dlatego warto wyznaczyć sobie taki plan trasy, uwzględniający wszystkie te naturalne atrakcje. Przede wszystkim więc na uwagę zasługuje Nizina Menam, będąca najbogatszym i najbardziej zaludnionym regionem w kraju.

Nizina Menam

Nizina Menam

To, co wyróżnia ten teren to również pola ryżowe i dwa rezerwaty przyrody, a także kilka parków narodowych. Główną atrakcją są żyjące w nich zwierzęta, zupełnie dziko. Warto udać się też do starego miasta Lop Buri i Ajutthaja.

Lop Buri

Lop Buri

Innymi ciekawymi zabytkami są ruiny królestwa Sukhothai i pobliskich miast zależnych: Kamphaeng Phet i Si Satchanalai. Tym bardziej warto je zobaczyć, że teraz są odrestaurowane i tworzą wspaniale prezentujące się parki historyczne.

Ruiny Sukhothai

Ruiny Sukhothai

Innym ciekawym ośrodkiem, który warto zobaczyć podczas wycieczki do Tajlandii jest Równina Korat. Znajdziemy tutaj głównie wiele zabytków i obiektów odnoszących się do panowania imperium Khmerów. Tutaj także dołożono starań i dzięki temu możemy obejrzeć pięknie odrestaurowane świątynie w mieście Phnom Rung oraz w Phimai. Inne świątynie warte zobaczenia znajdują się w Ban Ta Klang i Surin.

Świątynia w Phnom Rung

Świątynia w Phnom Rung

Jeśli interesują nas wykopaliska archeologiczne, z pewnością zechcemy udać się do Ban Chiang, gdzie znajduje się stanowisko prehistoryczne.

Wykopaliska w Ban Chiang

Wykopaliska w Ban Chiang

Atrakcją Tajlandii jest również Dolina Mekongu, a w szczególności Pha Taem, miasteczko słynące z prehistorycznych malowideł naskalnych. Jedną z perełek architektury khmerskiej jest Prasat Khao Phra Wihan. Obiekt ten znajduje się przy granicy kambodżańsko-tajlandzkiej, toteż ze względu na ciągłe konflikty między krajami, nie zawsze można do tej budowli dotrzeć.

Prasat Khao Phra Wihan

Prasat Khao Phra Wihan