Co warto zobaczyć w Wietnamie

Zakazane miasto w Hue

Pomimo tego, że kraj ten kojarzy się głównie z terenem zielonym, z rzekami i z wybrzeżem, wakacje w Wietnamie można spędzić niezwykle aktywnie. Przekonamy się o tym, kiedy zawitamy do stolicy Wietnamu, Hanoi.

Wietnam - Hanoi

Wietnam – Hanoi

Tutaj czuje się komunizm, niemalże wyczuwa go w powietrzu. Główną atrakcją jest tutejsza starówka, jaka nie była jak dotąd restaurowana, toteż możemy w stu procentach poczuć klimat tego miejsca i jego autentyczność. Warto wybrać się do muzeum historycznego, gdzie znajduje się ogromna liczna przeróżnych eksponatów. Znajduje się tutaj też muzeum etnograficzne, w jakim również spędzimy trochę czasu.

Poza tym może nam przypaść do gustu atmosfera w stolicy, gdzie można i pozwiedzać i porozmawiać z miejscowymi ludźmi, na przykład w jednej z tutejszych kawiarenek, czy wybrać się do lokalnego sklepu.

Jeśli jesteśmy wielbicielami sztuki, koniecznie musimy zobaczyć Hue – miasto artystów. Do największych atrakcji zalicza się tutejszy pałac cesarski.

Hue - pałac cesarski

Hue – zakazane miasto – pałac cesarski

Zakazane miasto w Hue

Zakazane miasto w Hue

Interesująca jest również przeprawa rzeką, jaką będziemy mijać królewskie grobowce. Niedaleko, bo dziesięć kilometrów poza miastem, są dzikie plaże, wręcz idealne miejsce na odpoczynek po całym dniu zwiedzania.

Na swojej mapie warto też uwzględnić pobyt w Hoi An, gdzie znajduje się dobrze zachowany średniowieczny port.

Hoi An

Hoi An

Oprócz plaż, na uwagę zasługuje też Sapa/Lao Cai, kurort założony przez Francuzów, położony w górach. Jest tutaj zarówno dobrze zachowana kolonialna architektura, jak też wciąż można tu spotkać ludność etniczną, mieszkającą w pobliskich wsiach.