Czym płacić w Wietnamie – dolar czy dong?

dong

Wyjeżdżając do Wietnamu w celach turystycznych, warto się wcześniej przygotować do takiej podróży. Przede wszystkim musimy pamiętać o najważniejszych rzeczach, czyli na przykład o pieniądzach. Walutą w Wietnamie jest dong, ale istnieje możliwość robienia zakupów dolarami.

dong

dong

Warto jednak płacić w lokalnej walucie, ponieważ jest to po prostu tańsze rozwiązanie. Szczególnie jeśli będziemy chcieli coś kupić w sklepie nastawionym na turystów. W dolarach za wszystko zapłacimy podwójnie. Amerykańską walutą można jednak płacić za pobyt, za przejazd autobusem, czy za zakup wycieczki w biurze. Jeśli będziemy chcieli wymienić środki na lokalną walutę, bez problemu nam się to uda w biurze turystycznym, jak i w hotelu, chociaż najlepiej w sposób tradycyjny, czyli bezpośrednio w banku.

Banki i bankomaty w Wietnamie

Zaletą Wietnamu jest to, że tutaj instytucje bankowe znajdują się praktycznie na każdym rogu. Bankomatów również jest sporo, jednak musimy pamiętać o tym, że bardzo często nie przyjmują one kart europejskich, w tym polskich. Jeśli już koniecznie musimy skorzystać z bankomatu, najlepiej wybrać ANZ Bank, by mieć pewność, że uda się wypłacić środki.

Dostęp do internetu w Wietnamie

Jeśli chodzi o Internet, możemy być pozytywnie zdziwieni, gdyż jest on praktycznie wszędzie, zarówno w postaci kafejek internetowych, jak i Wi-fi. Bezprzewodowy Internet oferują hotele, a także jest on dostępny nawet w niedużych miejscowościach.

Rozmowy telefoniczne z Wietnamu

Chcąc zadzwonić z Wietnamu do Polski, połączymy się bez problemu, jeśli akurat będziemy na zaludnionym ternie. Natomiast na ternie górzystym, czy w dżungli może być problem ze złapaniem sygnału.