Dlaczego warto zwiedzić Grecję

Jest bardzo dużo miejsc na świecie, które absolutnie trzeba odwiedzić. Nie tylko ze względu na przepiękne krajobrazy, ale również ze względu na przebogata historię, która jest bardzo interesująca. Niewątpliwie jednym z takich miejsc, które powinniśmy wrzucić do naszej listy miejsc, które chcemy odwiedzić jeszcze przed śmiercią jest Grecja. Jest bardzo dużo argumentów, które przemawiają za tym krokiem.

Kraj ten leży w południowo-wschodniej Europie i graniczy z Albanią, Macedonią, Bułgarią oraz Turcją. Kraj ten uchodzi za idealne miejsce do spędzania słonecznych wakacji, dlatego każdy turysta powinien tam pojechać przynajmniej raz. Co ciekawe, w tym kraju jest tu przeciętnie aż 300 dni słonecznych w ciągu roku, więc naprawdę pasjonaci słońca powinni się tam wybrać. Jeżeli chodzi o klimat, to występuje tam klimat typowo śródziemnomorski, z tego względu najlepiej odwiedzić ten kraj wiosną.

Wtedy słońce nie jest jeszcze upalne, a temperatury dochodzą do 38-40 stopni Celsjusza. Grecję otaczają wody Morza Śródziemnego, Egejskiego jak również Jońskiego. Do Grecji wchodzą również bardzo malownicze wyspy, takiej jak

Wyspa Korfu

  • Rodos,
  • Kos,
  • Kreta,
  • Korfu.

Grecja jest znana przede wszystkim z bardzo wielu historycznych historiach mitologicznych, w związku z tym posiada bardzo dużo zabytkowych budowli, które są niezwykle atrakcyjne do zwiedzenia.

Znajdują się one w całym kraju, a Ateny, stolica Grecji jest zabytkiem samym w sobie, która jest niezwykle bogata w historie. Znajdziemy tam również wiele klimatycznych knajpek, gdzie spędzimy bardzo miło czas i skosztujemy greckiej kuchni, która bardzo różni się od tej, którą mamy w Polsce. W tym kraju każdy znajdzie coś dla siebie.