Jak zorganizować wyjazd na Malediwy?

Malediwy

Marzysz o wakacjach na Melediwach? Te malownicze wysepki Oceanu Indyjskiego są znakomite przede wszystkim dla miłośników egzotycznych klimatów. Jak jednak zorganizować wyjazd na Malediwy?

Malediwy

Samemu czy z biurem podróży?

Oferty wczasów na Malediwach z powodzeniem znajdziemy w katalogach polskich biur podróży. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które nie chcą samodzielnie planować podróży i dopilnowywać kwestii z nią związanych. W wersji all-inclusive mamy zapewniony przelot na miejsce, noclegi, posiłki i dodatkowe atrakcje na miejscu. Ceny takich wczasów są jednak niestety wysokie. Możemy więc poszukać wersji last minute w promocyjnej cenie lub pokusić się na samodzielne zorganizowanie wyprawy.

Jak dojechać?

Osoby, które zdecydują się na samodzielne organizowanie wczasów na Malediwach, przede wszystkim muszą poszukać połączeń lotniczych. Przydatna okaże się tutaj wyszukiwarka lotów, która pozwoli nam odnaleźć najszybsze bądź najtańsze połączenia z wybranego przez nas lotniska. Warto zwrócić uwagę na tanie linie lotnicze oraz loty z przesiadkami, które często pozwalają wiele zaoszczędzić.

Malediwy leżą w pobliżu Sri Lanki. Z wyspy Cejlonu lot tutaj trwa około 40 minut. Można więc rozważyć połączenie wakacji w tych dwóch azjatyckich zakątkach.

Kiedy jechać?

Kolejną ważną kwestią jest zaplanowanie pory wyjazdu. Otóż sezon turystyczny na Malediwach trwa od drugiej połowy grudnia do marca. Najlepiej więc naszą wyprawę zaplanować właśnie w miesiącach zimowych. W lecie musimy być przygotowani na obfite opady. W sierpniu wysepki nawiedzają monsuny.

Gdzie się zatrzymać?

Malediwy to przeszło tysiąc wysepek rozrzuconych na Oceanie Indyjskim – sama ich nazwa oznacza „girlandę wysp”. Na turystów czekają hotele, które zajmują praktycznie całe wyspy. Znajdziemy tutaj wille w pobliżu plaży. Ciekawym rozwiązaniem są także bungalowy, czyli domy na wodzie. W ofercie z powodzeniem znajdziemy większe budynki rodzinne oraz urokliwe chaty na palach. Zaletą takiego rozwiązania jest niczym niezmącony wypoczynek. I oczywiście to, że bliżej do plaży już być nie może.

Widok z bungalowu

Widok z bungalowu

Na wyspach-resortach, które należą do konkretnego hotelu z powodzeniem znajdziemy również eleganckie restauracje, bary czy siłownie.

Nie zabrakło tutaj również centrów sportów wodnych. Bez problemu będziemy więc mogli spędzać czas na plażowaniu oraz bardziej aktywnie. Malediwy są wprost wymarzone dla miłośników windsurfingu czy nurkowania.

Spodobał Ci się artykuł? Polub więc nas na Facebooku lub wyraź swoją opinię w komentarzach.