Korfu – wyspa na morzu Jońskim

Greckie wyspy są jedyne w swoim rodzaju, dlatego turyści z całej Europy bardzo chętnie przyjeżdżają na nie każdego roku, aby spędzić miło czas i odpocząć. Takich wysp jest wiele i jedną z nich jest niewielka wyspa Korfu, która położona jest u zachodnich wybrzeży Grecji. Wyspa ta leży w północnej części Morza Jońskiego zaraz u wybrzeży Albanii. Stolicą wyspy i prefektury jest miasto również nazwane Korfu.

Jest to od wieków bardzo popularne miejsce do odpoczynku Greków, Rzymian, a od jakiegoś czasu wszystkich Europejczyków udających się na wakacje na wyspie Korfu. Wyspa ta jest nieprawdopodobnie zielona, jak na grecka wyspę, właśnie ze względu na swój łagodny klimat. Wyspa ta zachwyca również bogactwem krajobrazów, które są przepiękne. Są tu kamieniste oraz piaszczyste plaże, jak również wysokie urwiska z zapierającymi dech w piersiach widokami.

Oprócz tego znajdziemy zielone gaje oliwne, wysokie góry jak również serpentyny. Od połowy XIX wieku wyspa ta stała się bardzo popularnym miejscem do wypoczynku dla zamożnych Europejczyków, właśnie dlatego znajdują się dzięki temu pałace, które kiedyś należały do zamożnych rodów takich jak Habsburgowie czy di Savoia. Jeżeli chodzi o klimat występujący na tej wyspie, to rejon ten ma wyższe średnie opady niż reszta Grecji, największe opady spotkamy w grudniu.

Rezerwuj wycieczkę na Korfu: http://www.empiktravel.pl/wycieczki/prassino-nissi,-12976

W okresie sezonowym średnie dzienne nasłonecznienie wynosi 10 godzin, natomiast średnia temperatura w tym samym okresie wakacyjnym wynosi 32 stopnie Celsjusza. Jest to przepiękna wyspa, którą naprawdę warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu, ponieważ będzie to na pewno niezapomniana wycieczka w te rejony Grecji, a my będziemy mieli następne miłe doświadczenia.