Kuala Lumpur – stolica Malezji

Widok z wieży Menara Kuala Lumpur

Kuala Lumpur jest jednocześnie stolicą i największym miastem w Malezji, a także enklawą stanu Selangor. Znajduje się w centrum kraju i ma wiele do zaoferowania tak mieszkańcom, jak i przyjezdnym.

Największą atrakcją są wieże Petronas Tower i KLCC, jedne z najwyższych na świecie. Wraz z centrum, są wizytówką tego regionu. W środku znajduje się wielopoziomowe centrum handlowe, zatem jest to ciekawe miejsce pod względem architektonicznym, jak i konsumpcyjnym.

Wieże Petronas Tower i KLCC

Wieże Petronas Tower i KLCC

Warto też wybrać się do chińskiej dzielnicy China Town, jaka ma swój niepowtarzalny klimat, jest tu wiele chińskich restauracji.

China Town w Malezji

China Town w Malezji

Są też obiekty, jakie trzeba zobaczyć, jak chociażby meczet Masjid Jamek, czy wieża zegarowa znajdująca się na rynku Medan Pasar.

Meczet Masjid Jamek

Meczet Masjid Jamek

Na uwagę zasługuje również Petaling street, zwłaszcza w weekendy, kiedy to jest tutaj organizowany targ i dzięki temu panuje tu wyjątkowa atmosfera.

Jeśli będziemy chcieli zobaczyć całą panoramę miasta, najlepszym sposobem będzie wejście na wieżę Menara Kuala Lumpur, na najwyższe piętnaste piętro, na wysokość czterystu dwudziestu jeden metrów.

Wieża Menara Kuala Lumpur,

Wieża Menara Kuala Lumpur

Widok z wieży Menara Kuala Lumpur

Widok z wieży Menara Kuala Lumpur

Chcąc nieco odpocząć od nowoczesności, możemy udać się do Lake Gardens, czyli do ogrodów zajmujących powierzchnię dziewięćdziesięciu dwóch hektarów, zlokalizowanych w pobliżu Parlamentu. Są tutaj wydzielone strefy, więc możemy sami wybrać, czy chcemy zobaczyć motyle, czy może jelenie, a może bardziej interesują nas gatunki hibiskusa, orchidei. Możemy też podziwiać piękne okazy ptaków w największym Parku Ptaszarskim w Południowo-Wschodniej Azji.