Kurorty wyspy Evia

W Grecji jest bardzo wiele miejsc, które naprawdę warto odwiedzić. Niektórzy ludzie jadą do tego pięknego kraju w celu obejrzenia przepięknych widoków, które można spotkać praktycznie w każdym zakątku tego kraju, a inni przyjeżdżają do Grecji, żeby zwiedzić ten kraj bardziej pod względem historyczny, aby zwiedzić wszystkie budowle, o których wcześniej słyszeli, bądź czytali w bardzo szerokiej literaturze, natomiast jeszcze inni chcą po prostu się świetnie bawić i wybierają Grecję jako po prostu następne świetne miejsce, aby spędzić czas na świetnej zabawie.

Dlatego pod tym względem Grecja jest również świetnym wyborem dla takich ludzi. Szczególnie polecana jest Evia. Jest to druga co do wielkości wyspa grecka, która położona jest na Morzu Egejskim wzdłuż wschodniego wybrzeża kontynentalnej Grecji. Jest to świetna baza wypadowa i przyciąga mnóstwo turystów z całej Europy. Na wyspie tej znajdziemy wiele bardzo interesujących kurortów. Na przykład Nea Styra, w tym niewielkim nadmorskim miasteczku portowym znajdziemy kilka restauracji, barów, ośrodków wypoczynkowych jak również szeroką plazę z dobrym zapleczem do sportów wodnych. Innym kurortem jest Marmari, który posiada portowe połączenie z położoną na lądzie Rafiną. Jest to przede wszystkim miejsce dla turystów szukających ciszy i spokoju. Stolicą Evii jest Chalkida, która jest położona nad Cieśniną Ewripos Morza Egejskiego. Jest to bardzo piękne i nowoczesne miasto w którym znajdują się dwa mosty, które łączą tą wyspę z Grecją kontynentalną.

Sprawdź ofertę wakacji: www.empiktravel.pl/wycieczki/holidays-in-evia,18706

Warto spędzić tam czas, na pewno zapamiętamy je na długo. Innym kurortem jest Karistos, który jest najbardziej wysunięty na południe. Innym kurortem jaki możemy na tej wyspie spotkać jest Rovies. Jest to nabrzeżna wioska, która jest usytuowana w odległości 95 km na północny zachód od Chalkidy. Karystos oraz Eretria jest również godnymi polecenia kurortami.