Male – stolica Malediwów

Male

Stolica Malediwów, znajduje się po południowej stronie atolu Male Północne. W skład miasta wchodzą jeszcze trzy mniejsze wyspy, czyli Villingili, Hulhumale, a także Hulhule z międzynarodowym portem lotniczym.

Male

Male – stolica Malediwów

Male bardzo różni się od innych wysp, a to głównie za sprawą jej niedużej powierzchni, a mimo to bardzo gęsto zaludnionej. Na pierwszy rzut oka trudno poznać, że jest to wyspa, gdyż jej zabudowa bardziej przypomina zachodnią metropolię. Obecnie mieszka tu blisko sto dwadzieścia pięć tysięcy ludzi. Rosnąca populacja wymusiła konieczność powiększenia wyspy o dwadzieścia pięć procent powierzchni. Budynki są tutaj niezwykle kolorowe i wysokie, by mogło w każdym mieszkać jak najwięcej ludzi, chociaż nie są to typowe drapacze chmur. Przepisy zabraniają stawiania obiektów przewyższających wieżę głównego meczetu. Zresztą meczet The Grand Friday Mosque jest tutaj największą atrakcją i dumą miasta.

Innym obiektem, jaki trzeba zobaczyć, jest minaret położony w sąsiedztwie meczetu. W środkowej części stolicy znajduje się natomiast Pałac Prezydencki. Warto również udać się do Muzeum Narodowego, gdzie poznamy historię tego zakątka świata.

Podobnie jak i na innych wyspach Malediwów, także i tutaj przyjezdni będą mogli liczyć na wiele miejsc idealnych do nurkowania. To, co przyciąga turystów, to również bogata tutaj sieć sklepów, jakich oferta jest niezwykle zróżnicowana. Ponadto dużym powodzeniem cieszy się miejscowy bazar ze świeżymi owocami i warzywami oraz targ, gdzie zaopatrzymy się w dopiero co złowione ryby i owoce morza.