Malediwskie plaże

Atol Ari

Malediwy składają się z wielu różnych atoli, a te z kolei z wielu wysp. Plaże są więc tak powszechne w tym regionie, jak i występujące tu rafy koralowe. Wyróżniają się przede wszystkim gęstym białym piaskiem, często określanym, jako jedwabisty. Wody oceaniczne są tutaj krystalicznie czyste, o turkusowym kolorze.

Wyspy mają bardzo różną powierzchnię, więc na niektórych plaża jest w zasadzie wszystkim, a na innych stanowi dużą część. Turyści chętnie przyjeżdżają tutaj wypoczywać, ponieważ plaże są bardzo naturalne, więc nie odczuwa się jakiegoś sztucznego splendoru, czy szukania atrakcji na miejscu na siłę.

Atol Ari

Atol Ari

Rafy koralowe są tutaj nie tylko nieodłącznym elementem krajobrazu, ale również i życia mieszkańców. Na przykład wybierając się na atol Ari, można często natrafić na domy rdzennych mieszkańców, wykonane z raf koralowych. Jeśli oprócz opalania się i nurkowania, poszukujemy innych morskich wrażeń, będąc na tym atolu, warto wybrać się na wyspę Maayafushi Thiela, słynącą z białych rekinów.

Wyspa Ihuru

Wyspa Ihuru

Natomiast zatrzymując się na Orimas Thiele, będziemy mogli podziwiać tutejsze ukształtowanie terenu, w tym kaniony i jaskinie. Jednym z piękniejszych miejsc na Malediwach, jest resort Angsana Ihuru, znajdujący się na wyspie Ihuru, oddalonego o dwadzieścia kilometrów od Hulule. Znajduje się tutaj nie tylko piękna plaża, ale resort stwarza niesamowity nastrój, po części stworzony przez molo, po części ze względu na luksusowe hotele. Jest to jeden z młodszych ośrodków turystycznych, zaliczany do bardziej spokojnych i zacisznych.

Inne plaże, jakie warto zobaczyć, to: Kanhura, Veligandu, Soneva Fushi, czy Angaga.