Najpiękniejsze miasta Jordanii

Petra

W pierwszej kolejności, warto obrać kierunek na południowy zachód, gdzie znajduje się wspaniałe miasto Petra. To, co można napisać, w żaden sposób nie odda widoku. Trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy miasto wykute w różowych skałach piaskowca, na pustynnym praktycznie terenie, skrywające po dziś dzień wiele tajemnic.

Petra

Petra

Budynki, jakie zostały wykute na sto lat przed naszą erą, przedstawiają domy mieszkalne, świątynie, a także ofiarne ołtarze. Jest to niezwykle rozległy kompleks, dlatego warto zarezerwować sobie przynajmniej dwa, trzy dni, by zobaczyć wszystko.

Innym miastem w podobnym klimacie, czyli gdzie znajdują się starożytne budowle, jest Gereza. Tutaj z kolei będziemy mogli zobaczyć budynki, jakie powstały za czasów rzymskich.

Jordania to również wspaniała przyroda i pod tym względem warto udać się do Wadi Rum. Cały teren pokrywają niezwykłe piaszczyste wydmy, a atrakcją jest tutejsza pustynia. Znajdują się na niej skały o różnych kształtach w wielu odcieniach czerwieni. Nie tylko więc ten teren warto przemierzać w ciągu dnia, ale jest to idealne miejsce, by powitać tu wschód i zachód słońca. Wielu turystów rozkłada więc tutaj namioty, bądź śpi ukrytych w skałach.

Wadi Rum

Wadi Rum

Po przemierzaniu pustyni warto wybrać się nad wodę, a pod tym węglem szczególnie atrakcyjnie prezentuje się miasto Akaba. Tutaj możemy jedną z największych atrakcji Jordanii, mianowicie rafę koralową, często określaną jako Japanese Garden ze względu na niezwykłą intensywność barw i ich różnorodność. Jeśli nie umiemy nurkować, mamy naprawdę dobry powód, żeby się tutaj nauczyć.

2 Responses to Najpiękniejsze miasta Jordanii

  1. […] typowe dla tego obszaru, ale pozwożone ze wszystkich rejonów Jordanii. Nie można też pominąć miasta Petra, gdzie znajdują się budynki wyryte w skale, w pierwszym stuleciu przed naszą […]

  2. Czeski Erebor pisze:

    […] że nie może zobaczyć ich na żywo. Realnym przykładem zręczności ludzkich rąk może być Petra, ale do Jordanii (a tam się znajduje) jest bardzo daleko. Nie wszyscy jednak wiedzą, że […]