Najpiękniejsze miasta Tajlandii

Chiang Mai

Obowiązkowo trzeba zobaczyć Bangkok, stolicę Tajlandii. Jest to miejsce pod wieloma względami niezwykłe. Stykają się tu różne kultury, jak i różne warstwy społeczne, a także jest tu wiele zabytków, związanych z historią tego miasta, jak i całego kraju.

Bangkok

Bangkok nocą

Najmocniej odczuwa się historię w centrum Bangkoku, gdzie znajduje się Stare Miasto. Uwagę przyciąga Wielki Pałac, a w nim Szmaragdowy Budda. Warto również zobaczyć najstarszą świątynię w mieście i wybrać się do tłocznej i gwarnej chińskiej dzielnicy. Punktem, jaki warto zaznaczyć na swojej turystycznej mapie, powinna być też Kaplica Królewska. Jest zbudowana w unikalnym stylu nie tylko w Bangkoku, ale także w całej Tajlandii, wywodzącym się z architektury Khmerów.

Wielki Pałac w Bangkoku

Wielki Pałac w Bangkoku

Ajutthaja – dawna stolica Tajlandii

Historyczną stolicą państwa jest natomiast Ajutthaja, miasto, które przez cztery wieki było ważnym ośrodkiem kulturalnym i handlowym. Dzisiaj nie ma już takiej mocy, jednak nie straciło swojego romantycznego klimatu. Znajduje się osiemdziesiąt kilometrów na północ od Bangkoku. Istnieje tu wyraźny podział na miasto wewnętrzne i zewnętrzne, a starsza część jest zlokalizowana w strefie wewnętrznej. Warto zobaczyć historyczne pozostałości w Phra Nakhon Si Ajutthaja Historical Park, wpisane na listę UNESCO.

Phra Nakhon Si Ayutthaya Historical Park

Phra Nakhon Si Ayutthaya Historical Park

Chiang Mai

Zupełnie inny nastrój panuje zaś w mieście Chiang Mai. Tutaj główną atrakcją nie są zabytki, ale możliwość spotkania ciekawych ludzi górskich plemion. Ponadto w centrum przedmieścia Chiang Mai znajduje się plac, gdzie można kupić dosłownie wszystko. Ludzie gromadzą się na nim jednak dopiero wieczorem.

Chiang Mai

Chiang Mai

One Response to Najpiękniejsze miasta Tajlandii

  1. […] wszystkich atrakcji. Jeśli będziemy chcieli zobaczyć je wszystkie, warto wybrać się do Bangkoku. Znajduje się w nim wyjątkowy Park, przedstawiający wszystkie najważniejsze tajlandzkie miejsca […]