Najpiękniejsze Wyspy Grecji

Grecja to bardzo piękny kraj, którego tereny nie rozlegają się jedynie po kontynencie, ale również należą do niego przepiękne wyspy, które otaczają go w pobliżu. Każda z nich ma swój własną charakter i jest na swój sposób piękna. Niektóre z tych wysp są małe i jeszcze dziewicze, inne natomiast są duże i komercyjne. Część z tych wysp jest mało znana, a inne znowu niezwykle popularne. Jednak każda z tych wysp ma coś swojego do zaoferowania. Jedną z nich jest Symi, która jest uważana za najlepszą na jeden dzień.

Jest to niewielka wysepka położona bardzo blisko Turcji. Inną wyspą natomiast jest Santorini, w której są prawdopodobnie najlepsze widoki, jakie możemy tam spotkać. Jest to wyspa inna niż wszystkie pozostałe. Symbolem tej wyspy są białe domy oraz kościoły pokryte przepięknymi błękitnymi kopułami. Następną wyspą godną uwagi jest Skiathos, która z kolei jest najlepsza do plażowania. Jest również niewielka wysepka.

Kolejną wyspą jest Rodos, która z kolei jest najlepsza dla windsurferów oraz na rodzinne wakacje, ponieważ można tam czas spędzać na wiele różnych sposobów. Inna wyspą jest Tilos, która z kolei uważana jest za najlepszą dla samotników i rowerzystów. Mykonos to z kolei najlepsza wyspa dla imprezowiczów, ponieważ jest to mekka dla wakacyjnych hedonistów z całego świata. Kreta to znowu najlepsza wyspa dla miłośników mitologii oraz wakacji All inclusive. Jest to najpopularniejsza i największa ze wszystkich greckich wysp.

Zakochani znajdą wyjątkowe miejsce na wyspie Naksos, ponieważ jest ona niezwykle romantyczna, a nie jest tak oblegana przez turystów jak Santorini. Korfu natomiast znajdzie swoich fanów wśród miłośników kontaktu z przyrodą. Każdy więc znajdzie coś dla siebie w tym pięknym kraju, jakim niewątpliwie jest Grecja.

Wyspa Rodos

Wyspa Korfu

Wyspa Thassos