Rodos – wyspa słońca

Wyspa Rodos

Grecja słynie ze swoich przepięknych wysp, które każdego roku odwiedza masa turystów nie tylko z Polski i nie tylko Europy, ale również całego świata. Turyści przyciągani na tą wyspę przede wszystkim słońcem oraz przepieknymi krajobrazami postanawiają spędzać tutaj swój wolny czas. I nic dziwnego pogoda jest na tej wyspie wręcz fenomenalna, ponieważ słońce tam świeci przez około 300 dni w roku.

Miejsce to również owiane jest niejednymi legendami. Jedna z nich głosi, że kiedy Zeus dokonywał podziału ziemi, zapomniał o nieobecnym wówczas bogu słońca, czyli Heliosie, który z kolei uznał to za niesprawiedliwość i zaproponował Zeusowi, żeby podarował mu ziemię, która wyłoni się z morza. Właśnie w taki sposób wygląda mitologiczny początek powstania greckiej wyspy Rodos i właśnie dzięki temu, że Helios zadbał o słońce, świeci ono prawie przez cały okrągły rok. Wyspa ta jest przepiękna i jest niewiele miejsc, których nie można polecić. Jest ona na tyle mała, że można w 2-3 dni objechać ją praktycznie całą. Spotkamy na swojej drodze wiele starożytnych ruin, dlatego ich miłośnicy nie będą zawiedzeni.

Polecamy szczególnie hotel Olympia Sun oraz hotel Princess Flora

Poza tym ludzie chcący podziwiać widoki i przyrodę, również będą się cieszyć. Komunikacja autobusowa nie jest zorganizowana na całej wyspie, dlatego najlepiej wypożyczyć samochód, aby mieć szansę dojechać i zwiedzić jak najwięcej miejsc na tej wyspie. Będąc na wyspie oprócz zwiedzania pięknych i objętych historią miejsc albo odpoczywania w spokoju, można również zobaczyć skorzystać z lokalnej kultury, na przykład wybrać się na różne pokazy tańców ludowych. Jest również Państwowy Teatr Rodyjski oraz muzea.