Schodki prosto do rafy koralowej, czyli bungalowy na wodzie w Malediwach

Ekskluzywne bungalowy

Piękny atol wysp położonych na Oceanie Indyjskim przyciąga miłośników egzotycznych klimatów, słonecznych plaż i nurkowania w otaczających wysepki rafach koralowych. W ten niemalże bajkowy klimat wpisują się również chatki, domki i hotele na wodzie.

Bungalowy na wodzie na Malediwach

Bungalowy na wodzie na Malediwach

Zamieszkaj na plaży

Zgodnie z obowiązującym na Malediwach prawem, na jednej wyspie może funkcjonować jedynie jeden hotel. Ma to chronić naturalny krajobraz tych egzotycznych wysepek. Dzięki temu, turyści mogą poczuć się tutaj zupełnie inaczej niż w przepełnionych kurortach, gdzie hotele, ośrodki Spa i mnóstwo innych obiektów skutecznie odmienia charakterystyczny krajobraz regionu. Jednocześnie wiąże się to z ograniczeniem konkurencji. Tutaj noclegi są więc naprawdę drogie.

Bungalowy na wodzie

Bungalowy na wodzie

Luksusowe hotele na Malediwach proponują swoim gościom nie tylko przestronne apartamenty i nowocześnie urządzone pokoje. Na wielu wyspach hotele w swojej ofercie posiadają także bungalowy. Są to niewielkie domki usytuowane na wodzie. Do takich miejsc noclegowych musimy więc płynąć łodzią. Znajdujące się w pobliżu plaży mają swój nieodparty urok.

Tradycyjne chatki czy luksus w najlepszym wydaniu?

Pod pojęciem bungalowów kryje się naprawdę zróżnicowany standard. Z powodzeniem znajdziemy bowiem niedrogie domki na plaży czy stylowe chatki na palach, które powinny przypaść do gustu wszystkim miłośnikom romantycznych klimatów. Dużym zainteresowaniem cieszą się również większe bungalowy idealne na wakacje rodzinne. Wynajęcie takiego domku pozwoli nam rozkoszować się klimatem Malediwów bez konieczności przepłacania. Z wielu bungalowów rozciąga się zapierający dech w piersiach widok wprost na białe plaże i palmy.

Widok z bungalowu

Widok z bungalowu

Jednocześnie domki otaczają lazurowe wody Oceanu Indyjskiego. Wiele domków posiada schodki prowadzące… wprost do wody. Takie rozwiązanie powinno więc zachwycić przede wszystkim miłośników nurkowania. Rafa koralowa z mnóstwem kolorowych żyjątek jest wprost wymarzonym miejscem do podwodnej przygody. Zwłaszcza, że tutaj egzotyczne gatunki pływają niemal razem z nurkami przyzwyczajone do setek turystów.

Gratka dla miłośników nurkowania

Gratka dla miłośników nurkowania

Na Malediwach znajdziemy jednak nie tylko chatki na palach czy niewielkie domki na wodzie. Niektóre wyspy przygotowały również propozycje w wersji typowo luksusowej. Nowocześnie urządzone bungalowy, na które dopływa się z hotelu łodzią zachwycają połączeniem przepychu z egzotycznym krajobrazem. A wszystko to, w otoczeniu idealnie białego piasku plaż i wód Oceanu Indyjskiego.

Ekskluzywne bungalowy

Ekskluzywne bungalowy

Masz za sobą podróż na Malediwy? A może dopiero planujesz odwiedzenie tych pięknych wysepek? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.