Standard greckich hoteli

W każdym kraju możemy spotkać co innego, niektóre jednak są bardzo podobne do Polski, a inne bardzo odmienne od naszego kraju. Biorąc pod uwagę hotele, które znajdziemy w Polsce, a te które spotkamy w innych krajach sprawa wygląda bardzo zróżnicowanie. W Polsce hotele, które posiadają powyżej dwóch gwiazdek to całkiem dobre obiekty, które są odnowione, nowoczesne oraz estetyczne. Możemy w nich liczyć na świetną obsługę, bardzo miła i oczywiście władającą biegle wieloma językami obcymi.

Jednak wyjeżdżając za granicę, tam dopiero mogą zacząć się komplikacje. Co kraj to obyczaj, dlatego również w tej kwestii każdy kraj ma swoje zasady gwiazdkowania hoteli. Europa Środkowa oraz Zachodnia nie odbiega poziomem hoteli od tych w naszym kraju, jednak im bardziej na południe, tym standard jest coraz niższy. W Grecji spotkamy się z całkowitym innym oznaczanie standardu usług hotelowych. Najwyższej klasy greckie hotele posiadają kategorię L, które są odpowiednikiem 5 gwiazdek, a później spotkamy kolejno A, który jest odpowiednikiem 4 gwiazdek w Polsce, B, 3 gwiazdki oraz C, które dysponują dość skromnym standardem, natomiast kategorie D i E są najgorszym dostępnym standardem. Porównywane do naszych jednogwiazdkowych hoteli.

Pomimo różnych oznaczeń , generalnie standard greckich hoteli jest bardzo podobny do polskich, a więc nieco niższy niż na Zachodzie. Nie możemy się również sugerować obecnością klimatyzacji w pokojach, ponieważ w tamtym klimacie jest to standardowe wyposażenie. Ceny usług hotelowych jest wyższy o 20-30% w trakcie trwania sezonu niż poza nim. Dlatego trzeba wziąć to pod uwagę, przy planowaniu swojego wyjazdu do tego pięknego kraju.