Tajemnicza Wyspa Kefalonia

Każda wyspa, którą możemy spotkać w Grecji jest niezwykła i uważana za najpiękniejszą jaką można odwiedzić w tym kraju. Dlatego najlepiej zwiedzić je wszystkie, aby przekonać się na własnej skórze, że Grecja to w całości bardzo piękny kraj, który przyciąga do siebie turystów z bardzo wielu zakątków świata. Wysp Grecja posiada wiele i jedną z nich jest Kefalonia, która znajduje się w archipelagu Wysp Jońskich.

Wyspa ta jest niezwykle piękna i jeszcze mało znana. Nazywana również jest najpilniej strzeżoną grecką tajemnicą, ponieważ opiera się stanowczo masowej turystyce. Wyspa Kefalonia ta posiada bardzo bogatą historię i właśnie dlatego można tu znaleźć pozostałości przeróżnych kultur. Tą niezwykle słoneczną wyspą, zaraz po antycznych Grekach i Rzymianach władali Normanowie, Turcy i Wenecjanie i wszyscy oni odcisnęli tutaj swoje niezatarte piętno. Niestety prawie że wszystkie budynki zostały zniszczone w czasie trzęsienia ziemi, które miało miejsce w 1953 roku. Jednak wyspa ta ma bardzo dużo do zaoferowania. Znajdziemy tam przede wszystkim cudowne plaże i piękne zatoczki z błękitnym morzem. Ponadto wyspa oferuje również tradycyjne wioski, jak również smaczne jedzenie i niepowtarzalne nigdzie indziej krajobrazy, a także wiele możliwości wycieczek.

Wyjedź z empiktravel.pl: www.empiktravel.pl/wycieczki/hotel-ionian-sea–aquapark,-86477

Wyspa ta również słynie z uprawy winorośli i produkowanego tu przepysznego białego i czerwonego wina. Jest to miejsce wprost idealny na wypoczynek razem z rodziną albo przyjaciółmi. Każdy z nas powinienem przynajmniej raz wybrać się na tą cudowną wyspę, aby doświadczy jej na własnej skórze, ponieważ jest tego zdecydowanie warta. Powinniśmy odkryć tą tajemniczą grecką wyspę.