Trzy najpiękniejsze wyspy Archipelagu Malediwy

Dhonakulhi

Malediwy znane są przede wszystkim ze wspaniałych plaż z białym puszystym piaskiem, z dobrego powietrza, ze słonecznej pogody i oczywiście z błękitnego oceanu. Bardzo często na Malediwy przyjeżdżają nie tylko typowi turyści, ale również miłośnicy nurkowania. Główną bowiem atrakcją są tutaj rafy koralowe.

Malediwy liczą sobie w sumie 11.192 wyspy koralowe. Kilkaset z nich jest obecnie świetnie prosperującymi kurortami, gdzie można nie tylko odpocząć, ale również liczyć na wspaniały nocleg i doskonałą obsługę hotelową.

Warto udać się na wyspę Huvahendhoo, gdzie rafa koralowa jest mocno rozbudowana, a hotele są tu nierzadko pięciogwiazdkowe. Przyjeżdżają tutaj głównie ci turyści, którzy mogą sobie pozwolić na luksus i którzy nie wyobrażają sobie, by mogli wypoczywać w jakiś innych standardach. Tutaj też znajduje się najbardziej rozwinięta rafa koralowa. Jeśli chcemy dostać się na tę wyspę, możemy zdecydować się na przelot samolotem, z portu znajdującego się w stolicy, Male.

Huvahendhoo

Huvahendhoo

Inną wyspą, jaką warto wziąć pod uwagę, jest Mirihi, słynącej z niewielkich żółtych kwiatów pokrywających całą wyspę. Znajduje się ona osiemdziesiąt pięć kilometrów od stolicy. Jest niezwykle zielona ze względu na porastające ją palmy, a także są tu wyjątkowo bujne plaże. To jedna z najmniejszych wysp, jednak warto tutaj przyjechać ze względu na piękne rafy i turkusową oceaniczną wodę.

Mirihi

Mirihi

Ciekawie prezentuje się też wyspa Dhonakulhi, położona na północy Malediwów. Znajduje się na niej resort Hideway, czyli połączenie mariny ze SPA. Na uwagę zasługuje głównie duża plaża, formacja raf koralowych, oddzielająca port od mariny, a także tutejsza roślinność, w tym bananowce.

Dhonakulhi

Dhonakulhi