Turcja: prowincja Antalya

Kesik Minare

Antalya leży nad Zatoką Antalya, w południowo-zachodniej części kraju, u podnóży gór Taurus. Jest to z jednej strony jeden z głównych ośrodków administracyjnych w Turcji, a z drugiej stanowi znany kurort na riwierze, gdzie co roku zjeżdża blisko dwa miliony turystów.

Jest to miasto dobrze przygotowane na taki napływ ludzi spoza Turcji, czy samego miasta. Nie można narzekać na tutejszą bazę noclegową, czy też na znajdujące się tutaj parki i białe plaże. Turyści będą mogli więc bez trudu znaleźć pokój, w dodatku z bardzo dobrym widokiem, a także z wieloma wygodami i udogodnieniami. Nierzadko można tu skorzystać ze znajdujących się w hotelu salonów odnowy biologicznej. Dużym powodzeniem cieszą się tutejsze niewielkie sklepiki, a także drewniane domki. Nie można również zapomnieć o specjałach kulinarnych tureckiej kuchni, jakie można skosztować w jednej z licznych restauracji.

Jednak to tylko część atrakcji, gdyż nie można przecież zapomnieć o zabytkach, jakich w tym regionie nie brakuje. Najważniejszym z nich, jaki koniecznie trzeba zobaczyć, jest Minaret Yivli, meczet, jaki został ukończony w roku 1230. Jest to monumentalna budowla, mierząca trzydzieści osiem metrów, składająca się z ośmiu różnych części.

Minaret Yivli

Minaret Yivli

Znacznie starszą atrakcją regionu, jest Brama Hadriana, wybudowana w drugim wieku przed naszą erą.

Brama Hadriana

Brama Hadriana

W Antalyi znajduje się też wyodrębniona historyczna część miasta, zwana Kalaici. Tu z kolei znajduje się meczet Kesik Minare, jaki powstał jeszcze za czasów rzymskich. Inny meczet, jak również jest warty uwagi, to XIV-wieczny Ulu Camii. Jest to więc miejsce pełne rozmaitych atrakcji, zatem ważny punkt na mapie każdego turysty.

Kesik Minare

Kesik Minare