Turystyczna wyspa Kos

Na całym świecie jest bardzo dużo miejsc, które warto zaliczyć do tych wartych odwiedzenia, które posiadają przebogata historię i wiele pięknych miejsc. Jednym z takich miejsc jest z pewnością wyspa Kos, która znajduje się w Grecji we wschodniej części Morza Egejskiego u wybrzeży Turcji. Jest to niewielka, aczkolwiek bardzo słoneczna i malownicza, która nazywana jest bardzo często wyspą Hipokratesa, gdyż właśnie tam urodził się ojciec medyny ok.. 460 r. p.n.e.

Największa metropolia wyspy nazywa się również Kos i to właśnie tam jest największe skupisko zabytków architektonicznych i kulturalnych. W centralnej części miasta znajdziemy platan nazywany Drzewem Hipokratesa, który jak mówi legenda, pamięta czasy, w których przemawiał w jego cieniu sam Prekursor współczesnej medycyny. Zwiedzając dalej tą przepiękną wyspę spotkamy wiele miejsc związanych z wielkim uczonym, które przybliżą nam Jego osiągnięcia. Spotkamy między innymi Międzynarodowy Instytut oraz Muzeum Hipokratesa. Zobaczymy również inne obiekty, które upiększają miasto, do których możemy zaliczyć Światynie Afrodyty, Świątynie Herkulesa, Meczet Hassan Paszy, Świątynie Dionizosa, Casa Romana, Odeon oraz Asklepiejon. Kos może również poszczycić się pięknymi i szerokimi plażami, które ciągną się wzdłuż całego wybrzeża wyspy.

Sprawdź ofertę na empiktravel.pl

Cała wyspa jest niezwykle atrakcyjnie zagospodarowana, ponieważ jej linia brzegowa wynosi zaledwie 112 km. Najtaniej możemy poruszać się po wyspie autobusem, ale jednocześnie najbardziej ryzykownym. Innym, nieco droższym środkiem transportu jest taksówka, jednak jest zalecane, aby cenę ustalać z góry jeszcze przed przejazdem.