Urlop na wyspie Thassos

Urlop to niezwykle oczekiwany okres. Niektórzy ludzie posiadają ten przywilej, że mogą sobie sami wyznaczyć termin, w którym wyjadą gdzieś na urlop, aby odpocząć od tego swojego codziennego życia, jednak większość ludzi nie posiada tego przywileju i wyjeżdża na urlop, jedynie wtedy kiedy dostaną wolne i niestety nie maja na to żadnego wpływu. Jednak ludzie Ci mogą sobie wynagrodzić to wyprawą w miejsce niezwykłe, które będą bardzo długo dobrze wspominać.

Jednym z takich miejsc niewątpliwie jest grecka wyspa Thassos, która jest najdalej najdalej na północ wysuniętą wyspą Morza Egejskiego oraz całej Grecji. Leży ona w płnocno-wschodniej części Morza Egejskiego. Wyspa ta jest niezwykle mała, cały jej obszar można objechać w trzy godziny. Warto jednak w takim przypadku wypożyczyć samochód, ponieważ autobusy koncetrują się jedynie na obwodnicy i rzadko docierają do położonych w głębi lądu malowniczych greckich wiosek. Atutem tej wyspy są długie i piaszczyste plaże na których wypoczynek jest bardzo miły. W zatoczkach natomiast można spotkać ciszę i spokój, więc jest to świetne miejsce dla turystów spragnionych ciszy.

Rekomendujemy Hotel Villa Vranas na Thassos

Baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne jest świetnie zorganizowane na tej wyspie. Można również uprawiać wiele sportów wodnych, ponieważ sprzyja temu położenie geograficzne tej małej wyspy. Amatorzy nurkowania również znajdą dla siebie tutaj wspaniały raj, ponieważ znajdą tam między innymi podwodne jaskinie. Jest zdecydowanie rewelacyjne miejsce na spędzenie urlopu, który zapamiętamy na bardzo długo. Będąc tam raz jestem przekonany, że każdy z nas będzie myślał o powrocie na tą cudowną wyspę, aby spędzić na niej trochę więcej czasu.