W jaki region Turcji na pierwszą wycieczkę?

Ölüdeniz

Turcja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków na wakacje. Jednak kraj ten obfituje w liczne atrakcje. Jaki region wybrać więc na naszą pierwszą wycieczkę do Turcji?

Zróżnicowana oferta

Turcja przyciąga przede wszystkim znakomitym klimatem i licznymi plażami. Tutaj bowiem przez około 320 dni w ciągu roku świeci słońce. Dla miłośników wypoczynku na plaży warunki są więc znakomite. Dodatkowo w kraju znajdziemy liczne meczety i katedry, zabytkowe ruiny. Dopełnieniem całości są egzotyczne bazary oraz charakterystyczna turecka kuchnia.

Turecka kuchnia

Potrawy tureckiej kuchni

Jaki region wybrać?

Osoby marzące o wygodnym wypoczynku na plaży z pewnością będą zachwycone Riwierą Turecką. Region ten naprawdę warto wybrać na swój pierwszy pobyt w tym kraju. Dlaczego? Otóż, dlatego, że w Riwierze Tureckiej naprawdę można się zakochać. Tutaj czekają na nas przepiękne piaszczyste plaże oraz ceny, które pozytywnie zaskoczą osoby przyzwyczajone do kosztów najbardziej znanych kurortów.

Riwiera turecka

Riwiera turecka

Ten region położony w południowo-zachodniej części Turcji jest prawdziwym wakacyjnym rajem. Szerokie plaże leżą wzdłuż Morza Śródziemnego oraz Egejskiego. Ten zakątek Turcji słynie również z luksusowych hoteli, restauracji, dyskotek i nowoczesnych kurortów. To właśnie tutaj znajduje się słynne Bodrum. Na Riwierze Tureckiej położone są również inne kurorty – Alanya, Antaya, Marmaris czy Side.

Dla miłośników rejsów – Bodrum

Idealnym kurortem dla miłośników rejsów oraz wypraw nurkowych jest Bodrum. To miasteczko jest połączeniem urokliwego krajobrazu z nowoczesną infrastrukturą. Osoby, którym udane wakacje kojarzą się ze znakomitą zabawą znajdą tutaj liczne kluby i dyskoteki. Bodrum słynie jednak nie tylko z rozrywek. Miasteczko położone na zboczach górskich, które schodzą wprost do morza jest naprawdę przepiękne. Tutaj skaliste zatoczki sąsiadują z rozległymi piaszczystymi plażami. Atrakcją jest również Zamek św. Piotra. Cały kurort jest swoistą wizytówką Riwiery Tureckiej z niskimi białymi budynkami w tradycyjnym stylu.

Kivanc - Turcja, Bodrum

Kivanc – Turcja, Bodrum

Ölüdeniz i Alanya

Osoby, które poszukują nieco bardziej kameralnego kurortu mogą wybrać miejscowość Ölüdeniz. Wizytówką miasteczka jest szeroka i długa piaszczysta plaża. Tutaj znajdziemy również kultową Błękitną Lagunę, którą otaczają góry.

Ölüdeniz

Ölüdeniz

W Alanya również będziemy mogli spędzać czas na plaży. Tutaj znajdziemy jednak także inne atrakcje. Wśród nich warto wymienić Grotę Kapiącego Kamienia czy Muzeum Etnograficzne. W Alanya mieści się również bardzo trudna do zdobycia twierdza.

Damlataş czyli Jaskinia Kapiącego Kamienia

Damlataş czyli Jaskinia Kapiącego Kamienia

A Ty, które regiony Turcji najchętniej byś odwiedził? Zapraszamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach oraz aktywności na Facebooku.