Podróż do Wietnamu

Wiza do Wietnamu

Do Wietnamu będziemy mogli dolecieć samolotem, jak i wybrać drogę lądową. Jeśli chodzi o podróż samolotem, to przede wszystkim warto zdecydować się na warszawskie lotnisko Okęcie. Stąd bowiem są połączenia z portami w Hanoi oraz Ho Chi Minh z przesiadką w Londynie, w Moskwie, bądź też we Frankfurcie.

Inną możliwością jest lot przez Bangkok lub Hongkong.

Podróż samochodem jest z jednej strony bardziej pasjonująca, może też tańsza, ale trwa znacznie dłużej. Trasa, jaką trzeba pokonać, to nie lada dystans, a przejazd mógłby wiązać się z wyjazdem przez Warszawę na Moskwę. Później trzeba by się przesiąść do kolej, jaka by nas zawiozła do Irkucka. Stąd kierujemy się na mongolski Ułan Bator, dalej na Pekin i później stąd do Wietnamu, najpierw do Laos, a później do Hanoi.

Niezależnie od tego, czy postanowimy wybrać drogę powietrzną, czy lądową, musimy pamiętać o najważniejszej rzeczy, czyli o posiadaniu odpowiednich dokumentów. Bez wizy nie będziemy mogli się dostać do Wietnamu. Co więcej, w zależności od tego, jak będzie miała wyglądać trasa, musimy mieć wizę do każdego kraju, przez jaki będziemy przejeżdżać. Jednak w Wietnamie sama wiza nie wystarczy. Będzie nam potrzebny również paszport.

Wiza do Wietnamu

Wiza do Wietnamu

O wizę możemy się postarać w urzędzie konsularnym Wietnamu, jaki stacjonuje na terenie naszego miasta, bądź w jednym z większych miast. Jeśli będziemy chcieli zdać się na biuro podróży, wtedy możemy liczyć na promesę wydaną przez tę instytucję. W ten sposób będziemy mogli otrzymać wizę na granicy państwa.