Turcja – Bodrum

Podwodny świat w Bodrum

Bodum leży nad Morzem Egejskim, w południowo-zachodniej Turcji. Jest to starożytne miasto, założone jeszcze w siódmym wieku przed naszą erą. Niegdyś nazywało się Petronium, a także Halikarnas. Turyści, którzy wybierają wakacje w Turcji, uważają Bodrum za jeden z najpiękniejszych w całej Turcji.

Nie można się temu dziwić, jeśli zauważymy, że starożytna i historyczna część miasta w żaden sposób nie góruje nad współczesnością. Znajduje się tutaj wiele klubów nocnych, a także jest to raj dla ludzi, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek. Do najpopularniejszych sportów, jakie się tutaj uprawia, warto zaliczyć przede wszystkim kajakarstwo, windsurfing, a także nurkowanie.

Podwodny świat w Bodrum

Podwodny świat w Bodrum

Wspomniane już zabytki, zwłaszcza te, jakie cieszą się dużym powodzeniem, to na przykład Mauzoleum Mauzolosa w Halikarnasie. Zaliczane jest do Siedmiu Cudów Świata Starożytnego.

Mauzoleum Mauzolosa w Halikarnasie

Mauzoleum Mauzolosa w Halikarnasie

To, co jeszcze warto zobaczyć, to z całą pewnością Zamek św. Piotra, a także Muzeum Archeologii Podwodnej. Koniecznie też trzeba zobaczyć stare miasto, gdzie na każdym kroku możemy natrafić na budowlę, z jaką wiąże się niejedna historia.

Zamek św. Piotra

Zamek św. Piotra

Jednak to wciąż nie wszystko, na co możemy tutaj liczyć. Nie można zapomnieć o plaży, a także o wspaniałej pogodzie. Przyjeżdżając tutaj w sezonie letnim, na okres wakacji, zawsze możemy liczyć na słońce. Jest to miejsce tak niezwykle różnorodne, jak i sami turyści, którzy przybywają tu ze wszystkich zakątków świata. Co najważniejsze hotele znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, blisko tych wszystkich atrakcji, jakich chcielibyśmy doświadczyć, będąc w Bodum.